Tuesday, January 25, 2022
HomeМакедонијаОбвинителството даде налози да се заплени документацијата од „Беса транс“

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата од „Беса транс“

Обвинителството даде налози да се заплени документацијата и компјутерите од „Беса транс“, агенцијата во чиј автобус изгореа 45 патници во Бугарија, како и се друго што е поврзано со патувањето.

Нашето обвинителство е во постојана комуникација со обвинителството на Бугарија и утре се очекува бугарските истражни органи да излезат на прес-конференција и да објават информации за истрагата коишто се досега утврдени.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img