Tuesday, January 25, 2022
HomeСпортИнтер конечно до осминафинале во ЛШ по цела една вечност

Интер конечно до осминафинале во ЛШ по цела една вечност

Интер успеа да го победи тимот на Шахтар со 2:0 во 5. коло од Лигата на шампионите и на тој начин да си обезбедат пласман во осминафиналето.

Со головите на Един Џеко вечерва во 61, и 67. минута, Интер беше сигурен против тимот од Доњецк.

Со 10 бодови по пет одиграни натпревари, Интер е прв и веќе е со мислите во следната фаза. Зад нив е Реал Мадрид со бод помалку, а вечерва има гостување кај Шериф Тираспол.

Без разлика како ќе заврши мечот во Тираспол, последното коло Интер гостува во Мадрид кај Реал, каде дефинитивно ќе биде одлучено како ќе котираат овие две екипи во групата пред пласманот во осминафиналето.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img