Tuesday, January 25, 2022
HomeМакедонијаМицкоски до Софија: ВМРО-ДПМНЕ нема да почитува едностран договор потпишан со Заев

Мицкоски до Софија: ВМРО-ДПМНЕ нема да почитува едностран договор потпишан со Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон” на ТВ Алсат М говорејќи за проблемот со Бугарија и дали тој смета дека во декември може да се постигне договор и Македонија да добие датум за почеток на преговорите со Евроспката унија, упати порака до Радев и Бугарската влада дека едностран договор потпишан од политички бегалец како Зоран Заев новата влада нема намера да го почитува.

– Мојата порака и до Радев и до Бугарската влада е дека овој едностран договор, потпишан од политички бегалец, како Зоран Заев, новата влада на ВМРО-ДПМНЕ, нема намера да го почитува. Затоа што ниту учествува ниту знае каков е. Треба да знаат дека немаме намера да го почитуваме, вели Мицкоски.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img