Tuesday, January 25, 2022
HomeМакедонијаЖАЛНА ВЕСТ: Во Делчево почина Љупчо Георгиевски

ЖАЛНА ВЕСТ: Во Делчево почина Љупчо Георгиевски

По кратко боледување, вечерва почина новинарот Љупчо Георгиевски од Делчево.

Георгиевски беше долгогодишен дописник на МРТВ. Погребот ќе биде извршен утре на Градските гробишта во Делчево.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img