Thursday, May 19, 2022
HomeСпортСепак, ќе мора против своите: Стиви Џи со посебна мисија на „Енфилд“

Сепак, ќе мора против своите: Стиви Џи со посебна мисија на „Енфилд“

Ова коло во Премиерлигата, на „Енфилд Роуд“ гостува Астон Вила на чело со Стивен Џерард, клупската легенда на „црвените“.

Несомнено тоа ќе биде натпревар со емоции кај навивачите, а самиот Стиви Џи како што популарно го нарекуваат, истакна дека доаѓаат на Енфилд за да им ја отежнат работата на Ливерпул.

„Навистина почитувам и разбирам за цела гужва околу овој натпревар, јасни се причините. За мене е најдобро да ја подготвам екипата, да се обидеме да дојдеме до позитивен резултат. Одиме на ова гостување со цел да им ја отежниме работата и да бидеме опасни“, истакна Џерард.

Ливерпул е втор на табелата со 34 бодови, додека Астон Вила е на 10. позиција со освоени 19 бодови.

Натпреварот се игра утре попладне од 16 часот.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img