Tuesday, July 5, 2022
HomeСпортЛига на нации: Што да очекуваме, а што ќе добиеме во вечерашната...

Лига на нации: Што да очекуваме, а што ќе добиеме во вечерашната ждрепка

Денеска македонската фудбалска репрезентација ги добива ривалите за следното издание на Лигата на нации, а отприлика е познато на кој може да налетаме.

Со оглед на тоа дека ќе има четири шешири од кои ќе се извлекува, а Македонија ќе партиципира од вториот, заедно со Луксембург, Белорусија и Грција, така да со нив сигурно не сме во иста група.

Од првиот шешир се: Турција, Бугарија, С.Ирска и Словачка, во третиот се наоѓаат, Грузија, Литванија, Косово и Азербејџан, додека во четвртиот се Фарски Острови, Гибралтар и две репрезентации победници од дуелите Кипар – Естонија и Молдавија – Казахстан.

Ждрепката е закажана за денеска од 18 часот.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img