Thursday, January 27, 2022
HomeМакедонијаПотпишување на пет договори за регионална соработка во рамки на „Отворен Балкан“

Потпишување на пет договори за регионална соработка во рамки на „Отворен Балкан“

Премиерот Зоран Заев заедно со српскиот претседател Александар Вучиќ и со албанскиот премиер Еди Рама денеска во Тирана го започнуваат официјалниот дел од Самитот на иницијативата „Отворен Балкан“.

Како што јави дописникот на МИА од Белград, најавено е потпишување на повеќе трилатерални и билатерални договори за регионална соработка, чиј резултат меѓу другото треба да биде заеднички пазар на труд на Македонија, Србија и Албанија, кој треба да започне на почетокот на идната година.

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img