Tuesday, August 9, 2022
HomeСпортШок за навивачите на Дортмунд: Халанд ќе отсуствува повеќе недели

Шок за навивачите на Дортмунд: Халанд ќе отсуствува повеќе недели

Голем проблем за Борусија Дортмунд може да претставува неиграњето на младиот Ерлинг Халанд.

За Халанд прво се претпоставуваше дека прво нема некоја посериозна повреда, но веројатно го повредил бутниот мускул и дека скоро извесно нема да заигра еден месец.

Халанд е вистинска гол машина за „милионерите“ оваа сезона и ќе биде штета за нив доколку го загубат на подолго.

Информацијата ја потврди Фавре уште пред почетокот на мечот со Лацио.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img