Sunday, August 14, 2022
HomeМакедонијаЛамбе Алабаковски објави видео: Името ќе ви се затре, коренот ќе ви...

Ламбе Алабаковски објави видео: Името ќе ви се затре, коренот ќе ви се запусти, трага нема да остане од вас…

Популарниот македонски поп-фолк пејач Ламбе Алабаковски за прв пат објави видео на друштвената мрежа Фејсбук откако беше уапсен поради палежот на бугарскиот културен центар „Ванчо Михајлов“ во Битола. На следното Story на Инстаграм, Алабаковски со фотографија од протестот се забалагодари на сите.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img