Sunday, August 14, 2022
HomeМакедонијаКЕКЕНОВСКИ „РАСПАЛИ“: „ЕУ СИ ИГРА СО НАС КАКО СО МАЛИ ДЕЧИЊА“

КЕКЕНОВСКИ „РАСПАЛИ“: „ЕУ СИ ИГРА СО НАС КАКО СО МАЛИ ДЕЧИЊА“

Во реакција за францускиот предлог, Јове Кеконовски прашува дали воопшто имаме грам достоинство да не дозволиме да си играат со нас како со мали деца.

ЕУ СИ ИГРА СО НАС КАКО СО МАЛИ ДЕЧИЊА,

-Прво сменете го името па ќе ве примиме во ЕУ. Ни го сменија името со помош на внатрешни предавнички структури и видовме колку и како не примија во ЕУ.

-Сега Макрон и неговата влада велат: ,,Прво ставете ги Бугарите во Уставот па ке ги отпочнете пристапните преговори, а потоа ќе ви зададеме уште повеќе задачи додека не се самоуништите и потоа Бугарија ке ви го тргне ветото..

-Не., не , не. Ти благодариме Макрон на великодушниот предлог но подобро е да си ги решаваш твоите домашни отколку да се грижиш на ваков начин за нашите проблеми

-А оној Димитров кој го поптиша Преспанскиот договор и со кој почна нашата голгота и самоуништување сега вели ,,Ако Владата го прифати францускиот предлог за откочување на евроинтегративниот процес, ние ќе влеземе во бескрајна агонија на патот за ЕУ”. Ние благодарение на неговиот потпис сме во оваа агонија.

Па добро бре луѓе имаме ли барем грам достоинство да не дозволиме и понатаму секоја шушумига да си игра со нас како сака и кога сака.“, коментира Кекеновски.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img