Tuesday, August 9, 2022
HomeЕстрадаЌерката на Чолиќ украла 20.000 евра од семејниот сеф за да му...

Ќерката на Чолиќ украла 20.000 евра од семејниот сеф за да му купи кола на дечкото

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна тајно зела околу 20.000 евра од сефот на нејзиниот татко за да му купи автомобил на своето момче. Како што пренесуваат српските медиуми во семјството на Чолиќ пристигнала полиција поради недостатокот на голема сума пари, а во тој момент неговата ќерка признала се и ги вратила парите.Пред неколку месеци од сефот на нејзиниот татко зела голема сума пари со цел да му купи нов автомобил на својот дечко. Веднаш штом ги зела парите, отишле во салонот за автомобили, каде ги погледнале моделите. Но автомобилот кој им се допаднал не бил достапен во салонот, пренесуваат српските медиуми.Пејачот забележал дека му недостасуваат многу пари од сефот, поради што повикал полиција. Сопругата на Александар ги известила и нејзините ќерки кои не биле дома и им кажала дека имаат проблем и дека се украдени пари.Уна кога го слушнала тоа, се збунила и веднаш дошла во семејната вила, каде признала се. Таа им се извинила на родителите што им подготвила ваква непријатна ситуација и морала да повика полиција, па им ги вратила парите, приближно 20.000 евра, пренесуваат српските медиуми.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img