Sunday, August 14, 2022
HomeБалканОРУЖЈЕТО ШТО ГО ПРАЌАТЕ ВО УКРАИНА – СЕ НАОЃА НА ЦРНИОТ ПАЗАР...

ОРУЖЈЕТО ШТО ГО ПРАЌАТЕ ВО УКРАИНА – СЕ НАОЃА НА ЦРНИОТ ПАЗАР ВО АЛБАНИЈА И КОСОВО, ВЕЛИ ЛАВРОВ

Преносливите ракетни системи „Стингер“ и противтенковските системи „Јавелин“ што Западот и ги доставува на Украина веќе се продаваат на црниот пазар“, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.

Се разбира, не е важно да се погледне одблиску што веќе се случува со оружјето што го има во Украина, оние „Стингери“, „Јавелини“.

Тие се веќе на црниот пазар.Се појавија во Албанија и Косово и се продаваат со попуст. Се на се, процесот на освојување на црниот пазар е во тек, изјави Лавров, пренесе Спутник.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img