Friday, August 19, 2022
HomeСпортКари незадоволен од себе: Ми треба уште еден трофеј

Кари незадоволен од себе: Ми треба уште еден трофеј

Иако има четири титули во НБА лигата и еден куп индивидуални признанија, суперѕвездата на Голден Стејт, Стеф Кари не е задоволен од себе бидејќи смета дека му треба уште еден трофеј да ја комплетира колекцијата.

Станува збор за златото од олимписките игри кое Кари не го освои затоа што поради повреди, не можеше да игра во 2012, 2016 и 2021 година. За разлика од олимпијадите, има две титули од светските првенства, во 2010 и 2014 година.

„Уште не сум доволено добар. Морам да играм на Олимписките игри во Париз и да се обидам да освојам трофеј“, изјави Кари за време на парадата по повод освојувањето на шампионската титула.

Селектор на американската репрезентација е неговиот тренер од Вориорс, Стив Кер кој неодамна го замени Грег Попович.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img