Friday, August 19, 2022
HomeМакедонијаМуамеди: Која беше поентата на ВМРО – ДПМНЕ со Аделина Тахири на...

Муамеди: Која беше поентата на ВМРО – ДПМНЕ со Аделина Тахири на чело на протестот ?!

Младиот Умејр Муамеди кој ги руши сите стереотипи кога станува збор за македонско – албанските односи со своите Фејсбук статуси повторно да ја тресе македонската политичка сцена.

Имено откако отоворено побара да се прогласи за персона нон-грата албанскиот претседател, Еди Рама кој го нарече Димитар Ковачевски, премиер на Западна Бугарија сега го нарече партиското раководство на ВМРО-ДПМНЕ „сељаци“.

Причината за ваквата реакција на Муамеди е присуството на пејачката Аделина Тахири во првите редови на протестот на опозицијата напоменувајќи ги конекциите на пејачката со Мериот коалицијата преку Адвокатското друшво Чукиќ и Марков.

-Која беше поентата на ВМРО – ДПМНЕ со Аделина Тахири на чело на протестот:

1.Да ги привлечат Албанците (контраефект би имало)

2.Претставник од Мериот (има логика)

3.Жената на Мицковски да се пофали дека се знае со Аделина (Ако сметат дека е за пофалба да си знаеме со какви сељаци би имале работа)

4.Да ни најават дека со нивното доаѓање на власт и Адвокатското друштво Чукиќ и Марков би се вратиле во Телеком и ЕВН па да штанцат платни налози и да ангажираат приправници за минимална плата и истите да ги отпуштат откако ке се смени власта и така да си заработат милиони евра со што Аделина би била исполнета и ке може да ги купи и најновите колекции од Луј Витон и Гучи.

Вашите одговори Ве молам, пишува тој.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img