Friday, August 19, 2022
HomeСпортНејмар не е повеќе сигурен во ПСЖ: Некои играчи ќе дојдат, некои...

Нејмар не е повеќе сигурен во ПСЖ: Некои играчи ќе дојдат, некои ќе си заминат

Нејмар веќе неколку години е дел од Пари Сен Жермен, клуб кој во 2017 година се одлучи да плати 222 милиони евра за да го донесе во своите редови.

„Светците“ многу веруваа во него, сметаа дека е вистинскиот човек кој ќе им помогне да напредуваат, да направат поголем исчекор и го остварат сонот наречен Лига на шампиони или поточно титула во елитното натпреварување.

Низ сите овие години имаше турбуленции кога е во прашање Нејмар, имаше недоразбирања со навивачите, сакаше да си замине и се врати во Барса, ама ПСЖ секогаш имаше дециден став дека не сака и не планира да се откаже од неговите услуги.

Меѓутоа по се изгледа тоа се смени и „светците“ повеќе не се толку тврди и најдобар доказ за тоа е последната изјава на Насер Ал Келаифи за „Ле Паризен“.

-За овие теми не можеме да зборува во медиумите. Некои играчи ќе дојдат, некои ќе си заминат, а за ова ќе зборуваме приватно, -порача Ал Келаифи запрашан за тоа дали Бразилецот ќе биде дел од проектот на францускиот првак.

 

 

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img