Friday, August 19, 2022
HomeЕстрадаЅвездите на гранд Александар од Охрид заврши втор

Ѕвездите на гранд Александар од Охрид заврши втор

Александар Јосифовски од Охрид, заврши како втор во синоќешното големото финале на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, а победата по тензично гласање ја однесе Нермин Ханџиќ од Босна кој има само 19 години. Александар освои 40 илјади гласови помалку од Нермин. Саша Поповиќ откри дека победникот Нермин добил 128.456, а Александар 87.650 гласови. Во финалето на популарниот натпревар влегоа вкупно 16 кандидати. Победникот доби автомобил.

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img