Friday, August 19, 2022
HomeСветТрамп: Бајден е најлошиот претседател во историјата

Трамп: Бајден е најлошиот претседател во историјата

Поранешниот претседател на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп изјави дека неговиот наследник Џо Бајден е „најлошиот претседател во историјата“ на таа земја. „Се покажа дека е тој е комбинација од Џими Картер и Херберт Хувер“, кажа Трамп на митинг во Илиноис и уште една кажа дека Бајден дошол на власт со „наместени избори“.

Трамп ја осуди владата на Бајден поради нејзината емиграциска политика, вклучувајќи ја „катастрофата која Бајден ја направи на јужната граница“, и ги обвини демократите дека се „обидуваат да се ослободат од полициските сили“ во големите американски градови.

„Нашата земја систематски се уништува“, оцени Трамп.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img