Tuesday, August 9, 2022
HomeМакедонијаПАНДОВ ЗГРМЕ: ТАЧЕ, ЌУРКО ПРЕДАВНИЧКА! ДОАЃАМ НА КОНСУЛТАЦИИ ВЕЧЕР ПРЕД ВЛАДА

ПАНДОВ ЗГРМЕ: ТАЧЕ, ЌУРКО ПРЕДАВНИЧКА! ДОАЃАМ НА КОНСУЛТАЦИИ ВЕЧЕР ПРЕД ВЛАДА

„Таче, ќурко предавничка. Пошто не повикуваш на ,,консултации”, еве ме мене вечерва во 19 часот пред влада да поразговараме за бугарскиот предлог поднесен од западногерманецот макрон. Ако немаш му*а сам да дојдеш, земи си ги и Маричиќ и Османи. Ма ако сакаш дојди и со арбр и оној што ќе ќе ни крши раце и нозе, а ти е државен секретар. Јас со син ми Столе ќе дојдам, а верувам и огромен број од Македонскиот народ ќе дојде да ни ја гледа дебатата во живо. Се гледаме во 19ч пред влада!“,

-фејсбук статус на Александар Пандов- Претсeдател на патриотскиот иснтитут на ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img