Friday, August 19, 2022
HomeМакедонијаЅвездата од турската серија „Невозможна љубов“, актерката Ебру Шахин и кошаркарот Чеди...

Ѕвездата од турската серија „Невозможна љубов“, актерката Ебру Шахин и кошаркарот Чеди Осман, го кажаат судбоносното „да“ на свадбена церемонија која беше одржана во Охрид. (Видео)

Причината нивната свадба да се одржи во Охрид е тоа што НБА кошаркарот на Кливленд Кавалирс, Чеди, е по потекло од Македонија – тој е роден и неколку години живеел во Охрид пред да се исели со неговото семејство. На церемонијата присуствувале семејствата на брачниот пар и нивните пријатели, а истата ќе се слави и во Чешме, Турција, каде парот и се запознал.

Свадбата траела два часа, а бродот пловел низ Охридското езеро.

Инаку, Чеди и Ебру се заедно од летото 2020 година, а кошаркарот ја побара за жена во Кападокија по една година врска.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img