Friday, August 19, 2022
HomeСпортМакедонецот Волкановски ја одбрани титулата во УФЦ (Видео)

Македонецот Волкановски ја одбрани титулата во УФЦ (Видео)

Австралискиот борец со македонско потекло, Александар Волкановски славеше по третпат против Американецот Макс Холовеј и ја одбрани титулата во перолесна категорија во УФЦ.

Тројцата судии гласаа со 50-45 во корист на Волкановски, па така на овој начин со победа на Волкановски се затвора трилогијата.

За Волкановски ова беше 12. победа во 12 борби во УФЦ и стана четврти борец на кој му успеало такво нешто.

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img