Friday, August 19, 2022
HomeСпортЌе го (на)прави ли Анчелоти најскапиот трансфер во историјата на Реал следните...

Ќе го (на)прави ли Анчелоти најскапиот трансфер во историјата на Реал следните недели?

Реал Мадрид новата сезона ќе ја почне на 10. август со натпреварот од УЕФА Суперкупот против Ајнтрахт Франкфурт.

До тогаш, Реал Мадрид ја формира својата екипа за новата сезона, каде ги ичекува бранење на титулата во Примера и ЛШ, односно шпанскиот Суперкуп.

Во овој трансфер период Реал Мадрид го доведе Рудигер од Челси кој дојде како слободен играч и Аурелио Чуамени, играч за врска кој дојде од Монако за 80 милиони евра.

Клубот од „Бернабе“, не успеа да го оствари трансферот на Килиан Мбапе, но би можел да го замени за Рафаел Леа од Милан, играч кој минатата сезона имаше сериозен удел во титулата на Милан.

Според одредени информации на медиумите, Леао е желба на Анчелоти и ќе оди до крај за да го реализираат овој трансфер.

Како пренесува Кориере дело спорт, Милан сака полна отштета за Леао од 150 милиони евра колку му е откупната клаузула.

 

 

 

 

 

- Advertisment -spot_img

Популарно

spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img