Monday, April 12, 2021
HomeЕстрада(ВИДЕО) Ѓоко Јовиќ објави спот за неговата нова песна ,,Прелетај соколе“

(ВИДЕО) Ѓоко Јовиќ објави спот за неговата нова песна ,,Прелетај соколе“

Деновиве Ѓоко Јовиќ на повеќе локации низ Скопје снимаше кадри за спот на неговата нова песна која носи наслов ,,Прелетај соколе”.

Како главен лик во спотот се појавува веќе препознатливата баба Митра, која ја паметиме по улогата во спотот за песната ,,За Велигден”.

Тематиката е печалбарска а спотот е сниман од страна на ИН продукција. Режијата на видеото и музиката се на самиот Ѓоко Јовиќ, аранжманот го потпишува Дамир Имери, додека текстот е напишан од Александар Стевановски.

Во продолжение слушнете ја песната:

- Advertisment -spot_img

Популарно

- Реклама -spot_img
- Реклама -spot_img
- Реклама - spot_img
- Реклама -spot_img