Дали доаѓањето на Палмер ќе го одложи гласањето во Собранието?

Дали доаѓањето на Палмер ќе го одложи гласањето во Собранието?

Владини неофицијални извори за Дојче Веле најавуваат дека најавата за доаѓањето на американскиот функционер Метју Палмер в понеделник во посета на Македонија нема да влијае за евентуално пристапување кон гласање за измени на Уставот

Пратеникот Сашо Василевски се појави во Собранието, ќе се обезбедат ли 80 гласа за уставните измени

Пратеникот Сашо Василевски се појави во Собранието, ќе се обезбедат ли 80 гласа за уставните измени

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Сашо Василевски, кој пред три дена беше пуштен од домашен притвор денеска дојде на своето работно место во Собранието.

Мираковска: На гласањето ќе видиме дали имаме 2/3 мнозинство

Мираковска: На гласањето ќе видиме дали имаме 2/3 мнозинство

Пратеничката на НСДП, Соња Мираковска, изјави денеска пред седницата на која треба да се гласа за отворање на уставните измени дека на самото гласање ќе се знае дали иницијативата на Владата ќе го има потребното 2/3 мнозинсто.

Денеска во Собранието други активности, расправата за уставните промени продолжува утре

Денеска во Собранието други активности, расправата за уставните промени продолжува утре

По тридневна расправа, денеска во Собранието ќе се носат одлуки од други сфери, расправата за уставните промени ќе продолжи утре.

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да ги поддржиме уставните измени

ВМРО-ДПМНЕ: Нема да ги поддржиме уставните измени

Од ВМРО-ДПМНЕ утринава преку партиско соопштение го повторија ставот дека нема да ги поддржат уставните измени.

Оставката на Коѕијас, владина криза или маневар на Ципрас

Оставката на Коѕијас, владина криза или маневар на Ципрас

Грчкиот премиер Алексис Ципрас го одбра коалицискиот партнер, министерот за одбрана Панос Каменос наместо шефот на дипломатијата Никос Коѕијас за да ја спаси владата.

Доналд Трамп ја поздрави идејата на Австралија за преместување на амбасадата во Ерусалим

Доналд Трамп ја поздрави идејата на Австралија за преместување на амбасадата во Ерусалим

Белата куќа изрази задоволство од потенцијалното преместување на Австралиската амбасада во Ерусалим и сега го притиска Скот Морисонда се приклучи во нападот на претседателот Доналд Трамп на нуклеарниот договор со Иран.

  • Дали доаѓањето на Палмер ќе го одложи гласањето во Собранието?
  • Пратеникот Сашо Василевски се појави во Собранието, ќе се обезбедат ли 80 гласа за уставните измени
  • Мираковска: На гласањето ќе видиме дали имаме 2/3 мнозинство
  • Денеска во Собранието други активности, расправата за уставните промени продолжува утре
  • ВМРО-ДПМНЕ: Нема да ги поддржиме уставните измени
  • Оставката на Коѕијас, владина криза или маневар на Ципрас
  • Доналд Трамп ја поздрави идејата на Австралија за преместување на амбасадата во Ерусалим
Scroll To Top