(ВИДЕО) Осветување на новиот Македонски културен центар во Епинг

(ВИДЕО) Осветување на новиот Македонски културен центар во Епинг

Започна еден голем проект на Македонската Православна Општина за Мелбурн и Викторија

(ВИДЕО) Силна бура ја погоди Западна Австралија, ветерот носи сѐ пред себе

(ВИДЕО) Силна бура ја погоди Западна Австралија, ветерот носи сѐ пред себе

Брзината на ветерот достигна 132 километри на час на Кејп Луин, што е најсилната брзина забележана во мај уште од 2005 година.

Заев разговараше со Курти: Неделава ќе се знае кога ќе бидат закажани изборите

Заев разговараше со Курти: Неделава ќе се знае кога ќе бидат закажани изборите

Зоран Заев денеска оствари телефонски разговор со Албин Курти, вршител на должност премиер на Косово и претседател на Движењето Самоопределување.

Министерот Филипче контра Реисот Реџепи: „Вирусот не е мртов!“

Министерот Филипче контра Реисот Реџепи: „Вирусот не е мртов!“

Здравствените власти и политичките партии ја осудуваат изјавата на поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, кој вчера прогласи коронавирусот за мртов.

Мицкоски за евентуален бојкот на избори во јуни: Се е можно

Мицкоски за евентуален бојкот на избори во јуни: Се е можно

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на ТВ Клан прашан дали се е можно доколку СДСМ одлучи изборите да бидат во јуни, па и бојкот, Мицкоски одговори дека да, се е можно.

(ВИДЕО) Интервју на Јане Мавчев за Фаланга - 25 Мај 2020

(ВИДЕО) Интервју на Јане Мавчев за Фаланга - 25 Мај 2020

Контраверзниот Јане Мавчев со свои ставови околу политичката криза во Македонија

Џафери: Негувајте ја мисијата на Кирил и Методиј кои направија епохално влијание врз описменувањето

Џафери: Негувајте ја мисијата на Кирил и Методиј кои направија епохално влијание врз описменувањето

Претседателот на Собранието, Талат Џафери упати честитка до граѓаните по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј.

  • (ВИДЕО) Осветување на новиот Македонски културен центар во Епинг
  • (ВИДЕО) Силна бура ја погоди Западна Австралија, ветерот носи сѐ пред себе
  • Заев разговараше со Курти: Неделава ќе се знае кога ќе бидат закажани изборите
  • Министерот Филипче контра Реисот Реџепи: „Вирусот не е мртов!“
  • Мицкоски за евентуален бојкот на избори во јуни: Се е можно
  • (ВИДЕО) Интервју на Јане Мавчев за Фаланга - 25 Мај 2020
  • Џафери: Негувајте ја мисијата на Кирил и Методиј кои направија епохално влијание врз описменувањето
Scroll To Top