Русија во обид за реизбор на Трамп?

Русија во обид за реизбор на Трамп?

Американски разузнавачи деновиве во Конгресот изјавиле дека Русија се меша во изборната кампања со цел да се фрли сомнеж врз интегритетот на изборите и да се засили реизборот на претседателот Доналд Трамп.

Ахмети и Бајрами ќе сведочат на денешното судење за “Монструм”

Ахмети и Бајрами ќе сведочат на денешното судење за “Монструм”

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и обвинителот Џелал Бајрами денеска треба да сведочат на рочиштето за случајот “Минструм”, по покана на обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски.

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Сарај

Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Сарај

Заврши распитот на лицата што вчера вечерта беа приведени во акцијата во селото Крушопек, Општина Сарај, по добиени сознанија за трговија со кокаин кој бил скриен во банани.

Јанушев најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе промовира мерки за реформа на правосудството

Јанушев најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе промовира мерки за реформа на правосудството

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување на ТВ 21 рече дека неговата партија се залага за целосна департизација на правосудството.

Маричиќ: Чулев доведе во опасност меѓународна акција против дрога, која се водеше цела година

Маричиќ: Чулев доведе во опасност меѓународна акција против дрога, која се водеше цела година

Бојан Маричиќ од СДСМ и владин советник вечерва во гостување на Алсат М го обвини техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев дека ја довел во опасаност меѓународната акција против дрога.

Истрага за две лица по акцијата во Крушопек, се бара и притвор за увозникот на банани

Истрага за две лица по акцијата во Крушопек, се бара и притвор за увозникот на банани

Останатите две лица се ослободени, а осомничените вечерва ќе бидат изведени пред Судија на претходна постапка.

  • Русија во обид за реизбор на Трамп?
  • Ахмети и Бајрами ќе сведочат на денешното судење за “Монструм”
  • Истрага за две лица по акцијата во која беше запленет кокаин во Сарај
  • Јанушев најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе промовира мерки за реформа на правосудството
  • Маричиќ: Чулев доведе во опасност меѓународна акција против дрога, која се водеше цела година
  • Истрага за две лица по акцијата во Крушопек, се бара и притвор за увозникот на банани
  • (ВИДЕО) Ацо Тоста испрати порака од затвор за обединување на овие избори
Scroll To Top