Индија и Кина ги повлекуваат трупите од спорната хималајска граница

Индија и Кина ги повлекуваат трупите од спорната хималајска граница

Индија и Кина почнаа да ги повлекуваат трупите од хималајска граница Ладах, каде што минатиот месец загинаа 20 индиски војници при судирот со кинеката армија.

Заев до Мицкоски: Израдувајте се барем еднаш за НАТО и ЕУ

Заев до Мицкоски: Израдувајте се барем еднаш за НАТО и ЕУ

Според Мицкоски, сега „ние се срамиме кога шетаме низ Брисел“ затоа што Заев ја претвори „Македонија во енклава на Балканот“. Заев велеше: „Македонски напишаа. Како да ви напишат? На небото ли да ви напишат македонски. Израдувајте се!“

(ВИДЕО) По пандемијата, Вухан во опасност од поплави

(ВИДЕО) По пандемијата, Вухан во опасност од поплави

Нова криза во кинескиот град Вухан по пандемијата од коронавирус.

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Швајцарските власти размислуваат што да прават со вишокот респиратори што ги купија во огромни количини во време кога изби пандемијата на коронавирус.

ВМРО-ДПМНЕ со нови ветувања, најавуваат десеткување на казните

ВМРО-ДПМНЕ со нови ветувања, најавуваат десеткување на казните

Ќе ставиме забрана за извршување куќи и станови кои се единствен дом на граѓаните, велат од опозициската партија

(ВИДЕО) Драма во Мексико: Авион полн со дрога слета на автопат и се запали

(ВИДЕО) Драма во Мексико: Авион полн со дрога слета на автопат и се запали

Мал авион за кој постои сомнение дека превезувал дрога се запали откако во неделата слета на автопат во јужната мексиканска држава Кинтана Ро.

Ригорозни мерки во Австралија: Првпат во последните 100 години затворена границата меѓу Викторија и Нов Јужен Велс

Ригорозни мерки во Австралија: Првпат во последните 100 години затворена границата меѓу Викторија и Нов Јужен Велс

Ова е првпат во последните 100 години да се затвори границата – последен пат кога се случи тоа беше во 1919 година, за време на епидемијата на шпанската треска.

  • Индија и Кина ги повлекуваат трупите од спорната хималајска граница
  • Заев до Мицкоски: Израдувајте се барем еднаш за НАТО и ЕУ
  • (ВИДЕО) По пандемијата, Вухан во опасност од поплави
  • Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски
  • ВМРО-ДПМНЕ со нови ветувања, најавуваат десеткување на казните
  • (ВИДЕО) Драма во Мексико: Авион полн со дрога слета на автопат и се запали
  • Ригорозни мерки во Австралија: Првпат во последните 100 години затворена границата меѓу Викторија и Нов Јужен Велс
Scroll To Top