СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција, Мицкоски нека ја соопшти сопствената одлука

СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција, Мицкоски нека ја соопшти сопствената одлука

Мицкоски изјасни се, сакаш ли да влезеш во ЕУ и НАТО како Македонец или ќе останеш сам и изолиран. Ваква порака упати Социјалдемократскиот сојуз на Македонија до лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски.

Америка на прво место среде Обединетите нации

Америка на прво место среде Обединетите нации

Чамците веќе патролираат, безбедноста се зајакнува, а њујоршката населба Тртл Беј на големо се оградува од остатокот од Менхетн, со граница обележена со бетонски блокови, метални огради и со армија полицајци.

(ВИДЕО) БОМБА НА НИКОЛА ТОДОРОВ: Ако ВМРО-ДПМНЕ одлучи да бојкотира, никогаш нема да се врати пак на власт

(ВИДЕО) БОМБА НА НИКОЛА ТОДОРОВ: Ако ВМРО-ДПМНЕ одлучи да бојкотира, никогаш нема да се врати пак на власт

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров гостуваше во „Топ Тема“ на Телма.

(ВИДЕО) Ицо Најдовски од Мелбурн гостуваше во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5

(ВИДЕО) Ицо Најдовски од Мелбурн гостуваше во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5

Ицо Најдовски продолжува да гостува во Македонските медиуми.

Димитров: Aко нема цензус одлучува Собранието

Димитров: Aко нема цензус одлучува Собранието

Ако мнозинството граѓани на рефеенумот се изјаснат за договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО а притоа го нема потебниот цензус тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе се врати во законодавниот дом.

Заев: Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија

Заев: Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата Македонија, им порача премиерот Зоран Заев вечерва на граѓаните на Демир Капија.

3.300 загинати во напади на меѓународната коалиција во Сирија од 2014

3.300 загинати во напади на меѓународната коалиција во Сирија од 2014

Околу 12 илјади луѓе, меѓу кои повеќе од 3.300 цивили се убиени од 2014 година до сега во напади на меѓународната коалиција, предводена од САД, против „Исламска држава“ во Сирија.

  • СДСМ: Ако е слаб да ја каже партиската позиција, Мицкоски нека ја соопшти сопствената одлука
  • Америка на прво место среде Обединетите нации
  • (ВИДЕО) БОМБА НА НИКОЛА ТОДОРОВ: Ако ВМРО-ДПМНЕ одлучи да бојкотира, никогаш нема да се врати пак на власт
  • (ВИДЕО) Ицо Најдовски од Мелбурн гостуваше во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5
  • Димитров: Aко нема цензус одлучува Собранието
  • Заев: Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија
  • 3.300 загинати во напади на меѓународната коалиција во Сирија од 2014
Scroll To Top