Никола Шалваринов имаше работна средба со претставници на Македонската општина од Западна Австралија и МПЦ „Св. Никола” - Перт

Никола Шалваринов имаше работна средба со претставници на Македонската општина од Западна Австралија и МПЦ „Св. Никола” - Перт

Hа средбата присуствуваа г-дин Петар Василев, г-дин Филип Пеов, г-дин Наум Шалваринов, г-дин Крис Ангелков и г-дин Трајан Андоновски.

ВМРО-ДПМНЕ: Техничка влада пред секои избори

ВМРО-ДПМНЕ: Техничка влада пред секои избори

ВМРО-ДПМНЕ, по завршување на синоќешниот состанок на Извршниот комитет на партијата, соопшти оти останува на своите ставови дека пред секои избори треба да се избира техничка влада и побара реализирање на веќе договорените концепти.

Денеска на пладне пресуда за „Труст“

Денеска на пладне пресуда за „Труст“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска во 12 часот треба да биде објавена пресудата за обвинетите во случајот „Труст“.

Трамп: Ќе му бидам најголемиот непријател на Путин доколку пропаднат договорите

Трамп: Ќе му бидам најголемиот непријател на Путин доколку пропаднат договорите

Американскиот претседател Доналд Трамп, денеска ветил дека ќе му биде “најголемиот непријател“ на Владимир Путин, доколку неговите договори со рускиот претседател не вродат со плод.

Лидерска средба во помал состав за референдумот за името

Лидерска средба во помал состав за референдумот за името

Македонскиот премиер Зоран Заев синоќа најави дека за денеска напладне е закажана уште една лидерска средба во помал состав. До ова доаѓа откако вчерашната лидерска средба во проширен состав ја напушти лидерот на ВМРО ДПМНЕ Мицкоски.

Димовски: Укинете го Собранието, нека гласаат само Џафери и Груби

Димовски: Укинете го Собранието, нека гласаат само Џафери и Груби

Нема потреба во Собранието да се дебатира и да се гласа, тоа може да го прави само „пратеникот“ Талат Џафери.

(ФОТО) Заменик претседателот на MOYA др. Ананија Ананиевски се сретна со министерот Адеми

(ФОТО) Заменик претседателот на MOYA др. Ананија Ананиевски се сретна со министерот Адеми

Во Скопје се официјална оствари средба помеѓу заменик претседателот на Македонската православна младина на Австралија (MOYA) др. Ананија Ананиевски и Министерот за дијаспора во Владата на Р. Македонија г-дин Едмонд Адеми.

  • Никола Шалваринов имаше работна средба со претставници на Македонската општина од Западна Австралија и МПЦ „Св. Никола” - Перт
  • ВМРО-ДПМНЕ: Техничка влада пред секои избори
  • Денеска на пладне пресуда за „Труст“
  • Трамп: Ќе му бидам најголемиот непријател на Путин доколку пропаднат договорите
  • Лидерска средба во помал состав за референдумот за името
  • Димовски: Укинете го Собранието, нека гласаат само Џафери и Груби
  • (ФОТО) Заменик претседателот на MOYA др. Ананија Ананиевски се сретна со министерот Адеми
Scroll To Top