Макрон разговарал со Рохани за тензиите во Заливот

Макрон разговарал со Рохани за тензиите во Заливот

Претседателите на Франција и на Иран Емануел Макрон и Хасан Рохани телефонски разговарале за смирување на напнатоста во Заливот, соопшти Елисејската палата.

Завршена работа: Ердоган откри кога Турција ќе го добие моќниот ракетен систем

Завршена работа: Ердоган откри кога Турција ќе го добие моќниот ракетен систем

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа во Анкара откри дека рускиот против-воздушен систем „С-400“ турската армија ќе го добие веќе следниот месец.

Иран: САД го затвори патот на дипломатијата засекогаш

Иран: САД го затвори патот на дипломатијата засекогаш

Техеран порача дека со воведувањето на нови американски санкции кон ирански претставници значи постојано затворање на патот на дипломатијата меѓу Техеран и Вашингтон, изјавил портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи, Абас Мусави.

Пендаровски - Маас: Потврдена силната поддршка од Германија

Пендаровски - Маас: Потврдена силната поддршка од Германија

Претседателот на Северна Македонија Стево Пендаровски, во рамките на официјалната посета на Германија се сретна со министерот за надворешни работи Хајко Маас.

На австралиска Мис, властите и забраниле да го напушти Бали поради пасошот

На австралиска Мис, властите и забраниле да го напушти Бали поради пасошот

Теган Мартин, поранешната Мис Универзум на Австралија, е задржана на островот Бали, Индонезија поради бизарен проблем со пасошот.

Ако си невработен ќе земаш 1500 од државата, како се живее во Австралија?

Ако си невработен ќе земаш 1500 од државата, како се живее во Австралија?

Убаво објаснување за животот во Австралија, системот кој функционира таму.

  • Макрон разговарал со Рохани за тензиите во Заливот
  • ВМРО-ДПМНЕ: Мизерната реализација на инвестициите на СДСМ говори за нивната неспособност
  • Завршена работа: Ердоган откри кога Турција ќе го добие моќниот ракетен систем
  • Иран: САД го затвори патот на дипломатијата засекогаш
  • Пендаровски - Маас: Потврдена силната поддршка од Германија
  • На австралиска Мис, властите и забраниле да го напушти Бали поради пасошот
  • Ако си невработен ќе земаш 1500 од државата, како се живее во Австралија?
Scroll To Top