Парламентарни избори 2020: Гласање со целосна заштита на здравјето на граѓаните

Парламентарни избори 2020: Гласање со целосна заштита на здравјето на граѓаните

Вчера, денеска и утре со одржуваат 10-тите парламентарни избори кои поради ситуацијата со Ковид-19 се организирани под сосема нови околности.

Калифорнија ги враќа рестриктивните мерки

Калифорнија ги враќа рестриктивните мерки

Најнаселената американска сојузна држава, Калифорнија, повторно воведе рестрикции поради зголемениот број случаи на коронавирус во САД и внатре во нејзините граници.

Тензии меѓу САД и Кина околу Јужното Кинеско Море

Тензии меѓу САД и Кина околу Јужното Кинеско Море

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска го оспори правото на Кина на локации во Јужното Кинеско Море, а Пекинг ја критикуваше неговата изјава велејќи дека тоа ги зголемува тензиите во регионот.

Заврши првиот ден од изборниот процес: Од пријавените 759 лица со Ковид-19, гласаа 723

Заврши првиот ден од изборниот процес: Од пријавените 759 лица со Ковид-19, гласаа 723

Вкупно 723 лица го искористија правото на глас во рамки на денешниот изборен процес што се организираше за заболените од Ковид-19 кои се наоѓаат во изолација и во самоизолација, информира Државната изборна комисија (ДИК).

Жена заразила 71 лице со коронавирус за 60 секунди

Жена заразила 71 лице со коронавирус за 60 секунди

И покрај строгото почитување на правилата, таа го проширила смртоносниот вирус и ги заразила соседите. Ова се случило додека се возела со лифтот од зградата каде што била сама.

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер и „омилен бегалец на Орбан“ како што го нарекува Франкфуртер алгемајне цајтунг, во интервју за германскиот весник говори за делата што му се ставаат на товар и плановите за иднината.

Повеќе од 20 повредени: Во САД веќе 12 часа гори воен брод

Повеќе од 20 повредени: Во САД веќе 12 часа гори воен брод

Бројот на повредени на американскиот десантен брод "Боном Ричард", на кој вчера избил пожар, пораснал на 21. Повредени се 17 морнари и 4 цивили, а од бродот биле евакуирани 160 лица, соопштила командата на американската мораница.

  • Парламентарни избори 2020: Гласање со целосна заштита на здравјето на граѓаните
  • Калифорнија ги враќа рестриктивните мерки
  • Тензии меѓу САД и Кина околу Јужното Кинеско Море
  • Заврши првиот ден од изборниот процес: Од пријавените 759 лица со Ковид-19, гласаа 723
  • Жена заразила 71 лице со коронавирус за 60 секунди
  • Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката
  • Повеќе од 20 повредени: Во САД веќе 12 часа гори воен брод
Scroll To Top