Заврши првиот ден од изборниот процес: Од пријавените 759 лица со Ковид-19, гласаа 723

Заврши првиот ден од изборниот процес: Од пријавените 759 лица со Ковид-19, гласаа 723

Вкупно 723 лица го искористија правото на глас во рамки на денешниот изборен процес што се организираше за заболените од Ковид-19 кои се наоѓаат во изолација и во самоизолација, информира Државната изборна комисија (ДИК).

Жена заразила 71 лице со коронавирус за 60 секунди

Жена заразила 71 лице со коронавирус за 60 секунди

И покрај строгото почитување на правилата, таа го проширила смртоносниот вирус и ги заразила соседите. Ова се случило додека се возела со лифтот од зградата каде што била сама.

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката

Поранешниот премиер и „омилен бегалец на Орбан“ како што го нарекува Франкфуртер алгемајне цајтунг, во интервју за германскиот весник говори за делата што му се ставаат на товар и плановите за иднината.

Повеќе од 20 повредени: Во САД веќе 12 часа гори воен брод

Повеќе од 20 повредени: Во САД веќе 12 часа гори воен брод

Бројот на повредени на американскиот десантен брод "Боном Ричард", на кој вчера избил пожар, пораснал на 21. Повредени се 17 морнари и 4 цивили, а од бродот биле евакуирани 160 лица, соопштила командата на американската мораница.

Маск: Близу сме до петтото ниво на самоуправувачко возење

Маск: Близу сме до петтото ниво на самоуправувачко возење

Сопственикот на американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“, Илон Маск изјави дека неговата компанија е многу блиску до петтото ниво на технологијата за самоуправувачко возење, односно управување со возилата без учество на возач.

Гоце Ристески - Иден Вицепремиер во Владата на Република Македонија

Гоце Ристески - Иден Вицепремиер во Владата на Република Македонија

Гоце Ристески е успешен Македонски бизнисмен кој живее и работи во Мелбурн, а истовремено е и потпретседател на Интегра - Македонска Конзервативна Партија.

Интервју со носителот на изборна единица 5 на ИНТЕГРА, Николче Талевски

Интервју со носителот на изборна единица 5 на ИНТЕГРА, Николче Талевски

8 прашања со Николче Талевски Носител на листата за пратеници на следните парламентарни избори од ИНТЕГРА - Македонска Конзервативна Партија.

  • Заврши првиот ден од изборниот процес: Од пријавените 759 лица со Ковид-19, гласаа 723
  • Жена заразила 71 лице со коронавирус за 60 секунди
  • Груевски за ФАЦ: Не се враќам во политиката
  • Повеќе од 20 повредени: Во САД веќе 12 часа гори воен брод
  • Маск: Близу сме до петтото ниво на самоуправувачко возење
  • Гоце Ристески - Иден Вицепремиер во Владата на Република Македонија
  • Интервју со носителот на изборна единица 5 на ИНТЕГРА, Николче Талевски
Scroll To Top