Смртоносниот вирус „Корона“ од Кина стигна и во Мелбурн

Смртоносниот вирус „Корона“ од Кина стигна и во Мелбурн

Во Викторија е потврден случај на смртоносен корона вирус.

Мишел: Иднината на Македонија е европска, но неизвесноста за датумот останува до Март

Мишел: Иднината на Македонија е европска, но неизвесноста за датумот останува до Март

Иднината на Македонија е европска.Дебатата на самитот во Март треба да продолжи во таа насока, порача вечерва претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел, по средбата со претседателот Пендаровски.

ВМРО - ДПМНЕ : Канабис милиони за Заеви, поткуп на земјоделците пред избори

ВМРО - ДПМНЕ : Канабис милиони за Заеви, поткуп на земјоделците пред избори

Преку соопштение , ВМРО – ДПМНЕ објави факти на денот.

Новинар на Форбс: Ако Америка почне воен конфликт во Евроазија, ќе изгуби

Новинар на Форбс: Ако Америка почне воен конфликт во Евроазија, ќе изгуби

Соединетите Американски Држави ризикуваат да изгубат во можен воен конфликт во Евроазија поради состојбата на транспортната флота, смета новинарот на Форбс Лорен Томсон.

Мицкоски ги објави предлозите за законот за јавно обвинителство, Заев обвини за „нарачка од Будимпешта“

Мицкоски ги објави предлозите за законот за јавно обвинителство, Заев обвини за „нарачка од Будимпешта“

Двајцата лидери со спротивставени ставови околу законот и меѓусебни обвинувања за кочење на процесот.

Македонија на дното од регионот според степенот на корупција

Македонија на дното од регионот според степенот на корупција

Македонија назадува на рангирањето на Индексот за перцепција на корупцијата и е пласирана на 106-то место, додека преходната година беше на 93 то место. Транспаренси рангира вкупно 180 држави.

Пендаровски на Меѓународниот форум „Сеќавање на холокаустот и борба против антисемитизмот“

Пендаровски на Меѓународниот форум „Сеќавање на холокаустот и борба против антисемитизмот“

Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на форумот „Сеќавање на холокаустот и борба против антисемитизмот“, којшто се одржа во Ерусалим, Израел.

  • Смртоносниот вирус „Корона“ од Кина стигна и во Мелбурн
  • Мишел: Иднината на Македонија е европска, но неизвесноста за датумот останува до Март
  • ВМРО - ДПМНЕ : Канабис милиони за Заеви, поткуп на земјоделците пред избори
  • Новинар на Форбс: Ако Америка почне воен конфликт во Евроазија, ќе изгуби
  • Мицкоски ги објави предлозите за законот за јавно обвинителство, Заев обвини за „нарачка од Будимпешта“
  • Македонија на дното од регионот според степенот на корупција
  • Пендаровски на Меѓународниот форум „Сеќавање на холокаустот и борба против антисемитизмот“
Scroll To Top