Нема помор на врапчиња, а најмалку од „влијанието“ на 5Г мрежата

Нема помор на врапчиња, а најмалку од „влијанието“ на 5Г мрежата

Текстот за помор на врапчињата, се повикува на фејсбук-група до која патем нема ниту линк. Притоа во текстот се прикажани фотографии од помор на врапчиња, за кои дури нема ни доказ дека се направени во Македонија, пишува „КриТинк“.

Бил Гејтс предлага три чекори за справување со новиот коронавирус

Бил Гејтс предлага три чекори за справување со новиот коронавирус

Американскиот милијардер Бил Гејтс во авторски текст во „Вашингтон пост“ предупредува дека САД ја пропуштиле можноста да бидат чекор пред новиот коронавирус

Повеќе од 80 држави побарале финансиска помош од ММФ

Повеќе од 80 држави побарале финансиска помош од ММФ

Од ММФ потенцираат и дека иницијативата за стопирање на плаќањата на долговите поради пандемијата со Ковид-19 не значи и отпишување на долгот.

(ВИДЕО) НАТО за првпат во историјата ќе се сретне виртуелно

(ВИДЕО) НАТО за првпат во историјата ќе се сретне виртуелно

Министрите за надворешни работи на 30-те земји членки на НАТО утре на својата прва видеоконференција во историјата ќе разговараат за одговорот на Алијансата на пандемијата на коронавирусот и за други клучни прашања, најави денес генералниот секретар на вое

Два авиона со заштитна опрема пристигнаа во Шпанија

Два авиона со заштитна опрема пристигнаа во Шпанија

Два авиона со заштитна опрема пристигнаа денеска за помош на оптоварениот шпански здравствден систем, откако бројот на потврдени случаи на коронавирус надмина 100.000 лица.

(ВИДЕО) Болницата му кажала дека е почината, кочанец купил ковчег, свеќи и некролози, а таа се лекува на интерното одделение

(ВИДЕО) Болницата му кажала дека е почината, кочанец купил ковчег, свеќи и некролози, а таа се лекува на интерното одделение

Благојче Дончев од Кочани пред два дена доживеал вистински стрес, откако му било соопштено дека неговата мајка починала во болницата во Кочани, по неколку часа откако пристигнал со погребална кола му соопштиле дека мајка му е жива

  • Нема помор на врапчиња, а најмалку од „влијанието“ на 5Г мрежата
  • Бил Гејтс предлага три чекори за справување со новиот коронавирус
  • Повеќе од 80 држави побарале финансиска помош од ММФ
  • (ВИДЕО) НАТО за првпат во историјата ќе се сретне виртуелно
  • Два авиона со заштитна опрема пристигнаа во Шпанија
  • (ВИДЕО) Болницата му кажала дека е почината, кочанец купил ковчег, свеќи и некролози, а таа се лекува на интерното одделение
  • Џими Мицевски со свој став за пресудата за случајот „Транспортер“
Scroll To Top