Се шират протестите низ Америка, воведен полициски час

Се шират протестите низ Америка, воведен полициски час

Во шест градови во САД е воведен полициски час, откако судирите меѓу демонсрантите и полицијата ескалираа во екстремно насилство.

Полицијата казнила 673 луѓе бидејќи не носеле маска

Полицијата казнила 673 луѓе бидејќи не носеле маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 91 лица им се издадени решенија за изолација, а 78 лица потпишале изјави за самоизолација, информира министерот Наќе Чулев.

Ристески: Радо ти си срам и мизериja за MAKEДOHИJA

Ристески: Радо ти си срам и мизериja за MAKEДOHИJA

Фејсбук статус на екс градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески

Трамп го откажа самитот на Г7, но сака да ја прошири листата на покани

Трамп го откажа самитот на Г7, но сака да ја прошири листата на покани

Откако Германија и Канада објавија дека не доаѓаат, претседателот го одложи самитот во Кемп Дејвид, но најави дека сака да ги покани Австралија, Индија, Русија и Јужна Кореја

Мицкоски бара Комисјата за заразени болести да биде разрешена

Мицкоски бара Комисјата за заразени болести да биде разрешена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски би прифатил нова лидерска средба кај претседателот Пендаровски, на која би се разговарало за здравјето на граѓаните и за иднината на државата.

Трамп најави активирање на војската за контрола на протестите

Трамп најави активирање на војската за контрола на протестите

Доналд Трамп изјави во саботата дека властите на сојузните држави и во градовите мора да бидат многу построги во справувањето со протестите против полицијата или ќе се вклучи сојузната влада, со можна употреба на војската и апсења

Македонија кандидат за проектот на Бил и Мелинда Гејтс за вакцини против ХПВ

Македонија кандидат за проектот на Бил и Мелинда Гејтс за вакцини против ХПВ

До крајот на годината ќе се знае дали Македонија ќе влезе во проектот на Бил и Мелинда Гејтс за донација на деветовалентна вакцина против ХПВ.

  • Се шират протестите низ Америка, воведен полициски час
  • Полицијата казнила 673 луѓе бидејќи не носеле маска
  • Ристески: Радо ти си срам и мизериja за MAKEДOHИJA
  • Трамп го откажа самитот на Г7, но сака да ја прошири листата на покани
  • Мицкоски бара Комисјата за заразени болести да биде разрешена
  • Трамп најави активирање на војската за контрола на протестите
  • Македонија кандидат за проектот на Бил и Мелинда Гејтс за вакцини против ХПВ
Scroll To Top