Над 30 турски војници убиени во воздушен напад во Сирија

Над 30 турски војници убиени во воздушен напад во Сирија

Најмалку 33 турски војници се убиени во воздушен напад на сириските режимски сили во северозападна Сирија, потврдија турски официјални лица.

Во Италија заштитни маски се продаваат за 5.000 евра, на трговците им се заканува затвор

Во Италија заштитни маски се продаваат за 5.000 евра, на трговците им се заканува затвор

Финансиската полиција објави денеска дека открила луѓе кои преку интернет продаваат маски за лице за цена од 5.000 евра за парче.

Филипче: Екипи се упатуваат кон домовите на сопатниците на жената со коронавирус, нејзината состојба е добра

Филипче: Екипи се упатуваат кон домовите на сопатниците на жената со коронавирус, нејзината состојба е добра

Тој додаде дека со оглед на тоа што заболената има 50 години, и со оглед на тоа што нема други состојби на белите дробови, пациентката има големи шанси да се излечи.

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК ќе сведочи во „Монструм“

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК ќе сведочи во „Монструм“

Сашо Мијалков, Синиша Алексовски, Блерим Беџети, Муса Џафери и Зоран Трајковски ќе сведочат денеска за петкратното убиство кај Смиљковското езеро.

Тодоровиќ ќе сведочи на рочиштето за “Рекет”

Тодоровиќ ќе сведочи на рочиштето за “Рекет”

Поранешниот градоначалник Владимир Тодоровиќ денеска треба да сведочи во судскиот процес „Рекет“, во Кривичниот суд.

Петар Ристевски: Како заменик градоначаник на Ливерпул реализирав големи проекти

Петар Ристевски: Како заменик градоначаник на Ливерпул реализирав големи проекти

Во рубрика дијаспора пишуваме за личности кои живеат и работат во дијапосрата и со свои постигнувања во бизнисот, политиката, културата придонесуваат за афирмација на македонската заедница, кои со свои залагања помагале или помагаат во нашата земја.

  • ВМРО-ДПМНЕ: Ќе го модернизираме РЕК Битола и ќе изградиме нова термоцентрала во Пијанец и Малешевијата
  • Над 30 турски војници убиени во воздушен напад во Сирија
  • Во Италија заштитни маски се продаваат за 5.000 евра, на трговците им се заканува затвор
  • Филипче: Екипи се упатуваат кон домовите на сопатниците на жената со коронавирус, нејзината состојба е добра
  • Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК ќе сведочи во „Монструм“
  • Тодоровиќ ќе сведочи на рочиштето за “Рекет”
  • Петар Ристевски: Како заменик градоначаник на Ливерпул реализирав големи проекти
Scroll To Top