Амбасадорот на Северна Кореја во ОН го игнорира апелот на САД за прекин на тестирањето

Амбасадорот на Северна Кореја во ОН го игнорира апелот на САД за прекин на тестирањето

Амбасадорот на Северна Кореја во Обединети нации, Ја Сонг-нам денеска го игнорирше апелот на САД да престане тестирањето на оружје, за да се овозможат разговори со Пјонгјанг за нуклеарната програма на земјата.

Министерството за здравство дефинитивно оди кај СДСМ, понудата за Села е вицепремиерско место

Министерството за здравство дефинитивно оди кај СДСМ, понудата за Села е вицепремиерско место

Кадар на СДСМ дефинитивно ќе стане нов министер за здравство, кое практично функционира без министер откако поранешниот министер Арбен Таравари од Алијансата за Албанците беше избран за градоначалник на локалните избори

Бејли: Нема твитер-војна, но уште еден руски цевковод нема да донесе чист воздух

Бејли: Нема твитер-војна, но уште еден руски цевковод нема да донесе чист воздух

Турскиот тек нема да го промени воздухот, смета Бејли

Нема гаранции, но има шанси името да се реши идната година

Нема гаранции, но има шанси името да се реши идната година

Ниту има гаранција, ниту извесност дека Македонија ќе успее да постигне добар договор за прашањето за името, а засега не се знае ни дали ќе се изгради консензус дома, бидејќи дел од одлучувачите се соочуваат со судски постапки.

Комисијата за европски прашања ја заклучи амандманската расправа за Законот за јазици

Комисијата за европски прашања ја заклучи амандманската расправа за Законот за јазици

Пред полноќ, Комисијата за европски прашања го заклучи третиот ден од амандманска расправа во однос на Предлог законот за употреба на јазиците.

Руска амбасада со одговор до американската: Имаме решение за загадувањето во Скопје - Турски тек

Руска амбасада со одговор до американската: Имаме решение за загадувањето во Скопје - Турски тек

Руска амбасада со одговор до американската: Имаме решение за загадувањето во Скопје – Турски тек

Битолчани од црквата “Св. Петка“ во Рокдејл, Сиднеј, го чекаат новиот свештеник

Битолчани од црквата “Св. Петка“ во Рокдејл, Сиднеј, го чекаат новиот свештеник

Денес на аеродромот во Сиднеј треба да пристигне новиот парошки свештеник, кој ќе работи во најголемата православна Македонска црква во Австралија, во црквата “Св. Петка“.

  • Амбасадорот на Северна Кореја во ОН го игнорира апелот на САД за прекин на тестирањето
  • Министерството за здравство дефинитивно оди кај СДСМ, понудата за Села е вицепремиерско место
  • Бејли: Нема твитер-војна, но уште еден руски цевковод нема да донесе чист воздух
  • Нема гаранции, но има шанси името да се реши идната година
  • Комисијата за европски прашања ја заклучи амандманската расправа за Законот за јазици
  • Руска амбасада со одговор до американската: Имаме решение за загадувањето во Скопје - Турски тек
  • Битолчани од црквата “Св. Петка“ во Рокдејл, Сиднеј, го чекаат новиот свештеник
Scroll To Top