Австралија ја објави новата виза за родители

Австралија ја објави новата виза за родители

Пишува: Зек Ристов, агент за иселеништво од Мелбурн.

САД и Русија не поддржуваат прекин на огнот во Либија

САД и Русија не поддржуваат прекин на огнот во Либија

САД и Русија соопштија дека во моментот не можат да ја поддржат резолуцијата на Советот за безбедност на Обединети нации со која се апелира за прекин на огнот во Либија, тврдат неименувани дипломати.

Заев е за избор на шеф на државата во Собранието, ако пропаднат изборите

Заев е за избор на шеф на државата во Собранието, ако пропаднат изборите

Заев би можел да биде новиот претседател на Република Северна Македонија во случај на бојкот

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски во паника, свесни се дека губат во недела

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски во паника, свесни се дека губат во недела

Заев и Пендаровски се во паника. Свесни дека губат во недела, посегнуваат по тоа што единствено го знаат, криминал и измами. Заев и Пендаровски се фатени живи како крадат лични податоци на граѓаните.

Могерини: Очекувам датум за преговори за Северна Македонија и Албанија во јуни

Могерини: Очекувам датум за преговори за Северна Македонија и Албанија во јуни

Република Северна Македонија и Албанија во јуни да добијат датум за отпочпнување на преговорите со ЕУ очекува високата претставничка на ЕУ, Фредерика Могерини и овој став го изнесе во обраќањето пред комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент

Истражителите за Нотр Дам: Мислиме дека знаеме како дошло до пожарот

Истражителите за Нотр Дам: Мислиме дека знаеме како дошло до пожарот

Француските истражители сметаат дека причина з аголемиот пожар во катедралата Нотр Дам би бил краток спој на електричните инсталации.

Ким Џонг-ун ќе се сретне со Путин

Ким Џонг-ун ќе се сретне со Путин

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ќе отпатува во Русија во вторито дел од овој месец на средба со претседателот Владимир Путин, објави денеска Кремљ.

  • Австралија ја објави новата виза за родители
  • САД и Русија не поддржуваат прекин на огнот во Либија
  • Заев е за избор на шеф на државата во Собранието, ако пропаднат изборите
  • ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски во паника, свесни се дека губат во недела
  • Могерини: Очекувам датум за преговори за Северна Македонија и Албанија во јуни
  • Истражителите за Нотр Дам: Мислиме дека знаеме како дошло до пожарот
  • Ким Џонг-ун ќе се сретне со Путин
Scroll To Top