Мицкоски: Заев да не се крие во Германија и да дојде да распише предвремени парламентарни избори

Мицкоски: Заев да не се крие во Германија и да дојде да распише предвремени парламентарни избори

Парламентарни избори заедно со претседателските- на еден трошок бара опозицијата.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски сакаат да го поткопаат заедничкото општество, но нема да успеат

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски сакаат да го поткопаат заедничкото општество, но нема да успеат

Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во едно заедничко општество.

„Блумберг“: Трамп и Ким ќе се сретнат во Виетнам

„Блумберг“: Трамп и Ким ќе се сретнат во Виетнам

Функционери од американската администрација планираат вториот самит на претседателот на САД Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг - Ун да се одржи во Виетнам

Васко Тодоров бара извинување од Слободен Печат поради лажна објава

Васко Тодоров бара извинување од Слободен Печат поради лажна објава

Васко Тодоров со фејсбук статус го критикуваше весникот „Слободен Печат“ поради лажна објава.

Гардијан: Мал одѕив на демонстрациите во Атина, присутните дојдени главно од северна Грцијa

Гардијан: Мал одѕив на демонстрациите во Атина, присутните дојдени главно од северна Грцијa

Стоте илјади демонстранти во Атина дојдоа со авиони, автобуси и ферибродови од секаде. Меѓу нив имаше и Грци од дијаспората, и монаси од монашката заедница на Света Гора, но најголем дел беа донесени со автобуси од северот на земјата, пишуува Гардијан.

Димитров не одрече дали би се кандидирал за претседател

Димитров не одрече дали би се кандидирал за претседател

Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров, во интервју за Сител, запрашан за можноста со претседателските да се одржат предвремени парламентарни избори нагласи дека тој по природата на ресорот што го води е упатен да ја има големата слика во вид.

Курц: Треба да го одложиме брегзитот

Курц: Треба да го одложиме брегзитот

Австрискиот канцелар Себастијан Курц смета дека е можно, доколку е потребно, за неколку месеци да се одложи повлекувањето на Британија од ЕУ.

  • Мицкоски: Заев да не се крие во Германија и да дојде да распише предвремени парламентарни избори
  • СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски сакаат да го поткопаат заедничкото општество, но нема да успеат
  • „Блумберг“: Трамп и Ким ќе се сретнат во Виетнам
  • Васко Тодоров бара извинување од Слободен Печат поради лажна објава
  • Гардијан: Мал одѕив на демонстрациите во Атина, присутните дојдени главно од северна Грцијa
  • Димитров не одрече дали би се кандидирал за претседател
  • Курц: Треба да го одложиме брегзитот
Scroll To Top