Проштална средба со Австралиската амбасадорка

Проштална средба со Австралиската амбасадорка

Димитров се сретна со Австрлиската амбасадорка Џулија Фини

Во Македонија исчекување за референдум, во Грција за ратификација

Во Македонија исчекување за референдум, во Грција за ратификација

Политичките чинители во Македонија во периодот што следи треба да се усогласат околу новиот состав на ДИК која треба да ги спроведе сите неопходни активности за претстојниот референдум.

Трамп и Путин како некогаш Буш и Горбачов

Трамп и Путин како некогаш Буш и Горбачов

Во истата претседателска резиденција во Хелсинки во 1990 година се сретнаа и тогашните претседатели на САД и на Советскиот Сојуз, Џорџ Буш и Михаил Горбачов.

Смит: Помал брoј на мигранти ќе и даде простор на Австралија да дише

Смит: Помал брoј на мигранти ќе и даде простор на Австралија да дише

Либералниот пратеник вели дека Австралија достигнала 25 милиони жители девет години порано од прогнозата на владата на Хауард

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи протестен марш во Кавадарци на кој ќе се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Антонијо Милошоски тврди дека за прославата се потрошени 400.000 евра!

Антонијо Милошоски тврди дека за прославата се потрошени 400.000 евра!

Пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонијо Милошоски тврди дека за синоќешната прослава се потрошени 400.000 евра буџетски пари.

  • Проштална средба со Австралиската амбасадорка
  • Во Македонија исчекување за референдум, во Грција за ратификација
  • Трамп и Путин како некогаш Буш и Горбачов
  • Смит: Помал брoј на мигранти ќе и даде простор на Австралија да дише
  • Анѓушев: Референдумот мора да успее, Македонија нема друга опција за просперитет
  • Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци
  • Антонијо Милошоски тврди дека за прославата се потрошени 400.000 евра!
Scroll To Top