Ова се четирите барања испорачани од пратениците кои помогнаа да има две третини

Ова се четирите барања испорачани од пратениците кои помогнаа да има две третини

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои деновиве на седницата за уставни измени го дадоа гласот – „За“, испорачаа четири услови до власта.

РУСИЈА НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ: За нив сме Македонија, а не Северна

РУСИЈА НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ: За нив сме Македонија, а не Северна

Русија се спротиставува на Преспанскиот договор.

Бавна правда: 650 судења се одложени за 1,5 година поради отсуство на обвинител

Бавна правда: 650 судења се одложени за 1,5 година поради отсуство на обвинител

За една и пол година (2017 до јуни 2018 година) во скопскиот кривичен суд биле одложени 672 судења, од кои во Одделот за организиран криминал и корупција, биле одложени 650 поради отсуство на обвинител

Трамп: САД се повлекува од нуклеарниот договор со Русија

Трамп: САД се повлекува од нуклеарниот договор со Русија

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД ќе се повлечат од договорот за нуклеарно оружје, бидејќи Русија го прекршувала овој договор.

МВР започна со заштита на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Пријава за фејсбук-статус на советник на Груевски

МВР започна со заштита на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Пријава за фејсбук-статус на советник на Груевски

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при до Основно јавно обвинителство Скопје поднесе Известување за откриени содржини во кои има повикување на насилство или најави за однесување кое би значело загрозување на туѓа безбедност

Костадинов: Однесувањето на Мицковски ги помина сите граници, ги демантираме изнесените лаги, ќе поднесеме тужби до надлежните органи

Костадинов: Однесувањето на Мицковски ги помина сите граници, ги демантираме изнесените лаги, ќе поднесеме тужби до надлежните органи

Антизападното, антинародното и антимакдoнско раководство на ВМРО – ДПМНЕ појавува огромона нервоза и лажење.

Нимиц: Време е за обединување на политичките сили и финализирање на процесот

Нимиц: Време е за обединување на политичките сили и финализирање на процесот

Постапката на Парламентот вчера е важен чекор за Македонскиот народ и многу сум охрабрен од преземените дејства, изјави Метју Нимиц, медијатор и пратеник на Генералниот секретар на ОН во спорот за името.

  • Ова се четирите барања испорачани од пратениците кои помогнаа да има две третини
  • РУСИЈА НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ: За нив сме Македонија, а не Северна
  • Бавна правда: 650 судења се одложени за 1,5 година поради отсуство на обвинител
  • Трамп: САД се повлекува од нуклеарниот договор со Русија
  • МВР започна со заштита на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Пријава за фејсбук-статус на советник на Груевски
  • Костадинов: Однесувањето на Мицковски ги помина сите граници, ги демантираме изнесените лаги, ќе поднесеме тужби до надлежните органи
  • Нимиц: Време е за обединување на политичките сили и финализирање на процесот
Scroll To Top