ЖАЛНА ВЕСТ: Во Сиднеј почина Борис Деспотовски

ЖАЛНА ВЕСТ: Во Сиднеј почина Борис Деспотовски

Во Сиднеј почина Борис Деспотовски, естраден уметник кој целиот свој живот го посвети на Македонската музика.

Џафери се откажал од намерата утре да закаже седница за избор на спикер

Џафери се откажал од намерата утре да закаже седница за избор на спикер

Претседавачот со конститутивната седница на Собранието, Талат Џафери, се откажал од намерата за утре да закаже продолжение на седницата, како што најави во текот на денот, објави „360 степени“.

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози

Путин вчера објави дека Русија ја регистирала првата вакцина против Ковид-19 во светот која ја разви центарот „Гамалеја“.

Макрон против секакво надворешно мешање во Либан

Макрон против секакво надворешно мешање во Либан

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, денеска во телефонски разговор со иранскиот претседател Хасан Рохани предупреди за „какво било надворешно мешање“ во Либан, по катастрофалната експлозија пред осум дена и по антивладините протести.

Мицкоски: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

Мицкоски: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?

Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, прашува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за луѓето кои патуваа со Визер кон Финска, а биле позитивни.

На олтарот во црква во Бејрут остана сe на свое - снимката од оваа црква тера на размислување

На олтарот во црква во Бејрут остана сe на свое - снимката од оваа црква тера на размислување

Необичен настан кој се случи во Бејрут го остави светот со подотворена уста и многумина се замислија. Според коментарите кои можат да се прочитаат на социјалните мрежи, за голем број луѓе ова е знак дека Бог сепак е тука покрај нас.

  • ЖАЛНА ВЕСТ: Во Сиднеј почина Борис Деспотовски
  • Џафери се откажал од намерата утре да закаже седница за избор на спикер
  • Русија планира месечно да произведе по 5 милиони вакцини против ковид-19, по цена од 10 долари за 2 дози
  • Макрон против секакво надворешно мешање во Либан
  • СДСМ: Заев ќе биде мандатар, новата влада обезбедува нова развојна економија
  • Мицкоски: Kако дојдоа тие лица од Косово тука во Македонија, како поминаа граница?
  • На олтарот во црква во Бејрут остана сe на свое - снимката од оваа црква тера на размислување
Scroll To Top