Успешна хуманитарна акција на Охриѓани во Австралија по повод епидемијата Ковид 19

Успешна хуманитарна акција на Охриѓани во Австралија по повод епидемијата Ковид 19

Хуманоста е голема работа, Охридското Социјално Друштво „Св. Наум Охридски“ од Мелбурн поведе една успешна хуманитарна акција и со гордост на Фаланга ви ја преставуваме Наскоро ќе објавиме и вториот дел од акцијата со имиња од донаторите

Власта тврди дека го има под контрола коронавирусот, а Македонија е на врвот со смртни случаи

Власта тврди дека го има под контрола коронавирусот, а Македонија е на врвот со смртни случаи

Додека власта упорно тврди дека е Ковид 19 е целосно ставен под контрола и систем за справување со кризата одлично функционира, Македонија никако да се тргне од високата позиција на листата според број на смртни случаи од коронавирусот.

(ВИДЕО) Американците полуделе кога го виделе ова: Вака

(ВИДЕО) Американците полуделе кога го виделе ова: Вака "Сухоите" го пресретнале нивниот "Посејдон"

Два руски авиони "Su-35" пресретнале воен авион на американската морнаричка патрола над Средоземното море, соопштила американската шеста флота.

Филипче: Рестрикциите треба да попуштат, а граѓаните да се придржуваат кон препораките

Филипче: Рестрикциите треба да попуштат, а граѓаните да се придржуваат кон препораките

Не можеме да живееме во строга рестрикција, мерките треба да попуштат, но граѓаните мора да се придржуваат кон препораките од здравствените власти, вели во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат, министерот за здравство, Венко Филипче.

Франција: Продолжува да расте бројот на жртви од Ковид-19

Франција: Продолжува да расте бројот на жртви од Ковид-19

Вкупниот број починати од корона вирус во Франција порасна денеска за 73 на вкупно 28.530.

Повеќе од 400 луѓе починале поради неодамнешните шумски пожари во Австралија

Повеќе од 400 луѓе починале поради неодамнешните шумски пожари во Австралија

Околу 445 лица починале, а илјадници се хоспитализирани поради чадот во неодамнешните пожари во Австралија, што предизвикало големи здравствени трошоци од над две милијарди австралиски долари (1,3 милијарди американски долари).

  • Успешна хуманитарна акција на Охриѓани во Австралија по повод епидемијата Ковид 19
  • Власта тврди дека го има под контрола коронавирусот, а Македонија е на врвот со смртни случаи
  • (ВИДЕО) Американците полуделе кога го виделе ова: Вака
  • Сашо Наумовски: Му порачувам на отанатите  Македонци во оваа партија да не се залагате за партија што ставовите ги менуваат како ветерот.
  • Филипче: Рестрикциите треба да попуштат, а граѓаните да се придржуваат кон препораките
  • Франција: Продолжува да расте бројот на жртви од Ковид-19
  • Повеќе од 400 луѓе починале поради неодамнешните шумски пожари во Австралија
Scroll To Top