ВМРО-ДПМНЕ: Маршот на Заев е марш за амнестија на Зоран и Вице Заев, Венко Филипче, Драги Рашковски, Боро Марлборо...

ВМРО-ДПМНЕ: Маршот на Заев е марш за амнестија на Зоран и Вице Заев, Венко Филипче, Драги Рашковски, Боро Марлборо...

Крајот на Луј Витон судството е на 12-ти април. На 12-ти април завршува неправдата и нарачаните процеси од Зоран и Вице Заеви.

Џеф Безос донира 10 милијарди долари во борбата против климатските промени

Џеф Безос донира 10 милијарди долари во борбата против климатските промени

Сопственикот на компанијата Амазон и најбогат човек на светот, Џеф Безос, вети 10 милијарди долари за да помогне во борбата против климатските промени.

Заев: Нашиот народ е желен за правда, на ред е правосудството

Заев: Нашиот народ е желен за правда, на ред е правосудството

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ маршираше од Собранието кон Кривичниот суд. Маршот го водеше претседателот на партијата заедно со партискиот врв.

НАТО го поздрави носењето на Законот за одбрана

НАТО го поздрави носењето на Законот за одбрана

НАТО го поздрави донесувањето на Законот за одбрана со кој Македонија го вметна во своето законодавство Членот 5 од Вашингтонскиот договор т.е. обврската за колективна одбрана на НАТО.

Министерството за труд без министер до избори

Министерството за труд без министер до избори

Министерството за труд и социјална политика ќе функционира без министер до парламентарните избори на 12 април, откако ВМРО-ДПМНЕ до синоќешното распуштање на Собранието не даде нов предлог како алтернатива за разрешената Рашела Мизрахи.

НАТО не заминува од Авганистан, но подготвени се за постепено повлекување

НАТО не заминува од Авганистан, но подготвени се за постепено повлекување

НАТО не заминува од Авганистан, но постепено ќе го намалува бројот на војници ако талибанците покажат волја за постигнување на мир, рече главниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

  • ВМРО-ДПМНЕ: Маршот на Заев е марш за амнестија на Зоран и Вице Заев, Венко Филипче, Драги Рашковски, Боро Марлборо...
  • Филип Петровски: Прекројувањето на изборната единица 6 е понатамошна мајоризација врз Македонците
  • Џеф Безос донира 10 милијарди долари во борбата против климатските промени
  • Заев: Нашиот народ е желен за правда, на ред е правосудството
  • НАТО го поздрави носењето на Законот за одбрана
  • Министерството за труд без министер до избори
  • НАТО не заминува од Авганистан, но подготвени се за постепено повлекување
Scroll To Top