Вработените во СЈО земаа плата, УЈП ја замени Јанева

Вработените во СЈО земаа плата, УЈП ја замени Јанева

По три месеци без плата и здравствено осигурување, вработените во СЈО во текот на вчерашниот ден конечно биле исплатени, потврдуваат од СЈО за „Фокус“. На нивните сметки легнале платите за септември и октомври.

Борис Џонсон: Нека почне заздравувањето

Борис Џонсон: Нека почне заздравувањето

Британскиот премиер и лидер на конзервативците Борис Џонсон се надева дека победата на неговата партија на парламентарните избори ќе донесе „затворање“ на дебатата за брегзитот и ќе го почне „процесот на заздравување“.

Изборен закон, СДСМ ќе ја преиспита коалицијата со ДУИ

Изборен закон, СДСМ ќе ја преиспита коалицијата со ДУИ

Поднесувачите на иницијативата за една изборна единица,и за отворени листи на кандидатите бараат да се повлечат амандманите.

Трамп: Импичментот е политички добар за мене

Трамп: Импичментот е политички добар за мене

Мешани реакции по денешниот гласање во Законодавно-правната комисија на Претставничкиот дом

Закон за јазици; се уште не се формирани работните групи

Закон за јазици; се уште не се формирани работните групи

Власта нема методологија за примена на Законот за употреба на јазиците во правосудството, по препораките на Венецијанската комисија.

(ВИДЕО) Смртни закани против Емилија Стерјова, градоначалник во Мелбурн

(ВИДЕО) Смртни закани против Емилија Стерјова, градоначалник во Мелбурн

Македонката Емилија Лиса Стерјова од Мелбурн деновиве се соочува со притисок од грчата заедница во Мелбурн

  • ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева, под заштита на Зоран Заев, била дел од милионска рекет шема
  • Вработените во СЈО земаа плата, УЈП ја замени Јанева
  • Борис Џонсон: Нека почне заздравувањето
  • Изборен закон, СДСМ ќе ја преиспита коалицијата со ДУИ
  • Трамп: Импичментот е политички добар за мене
  • Закон за јазици; се уште не се формирани работните групи
  • (ВИДЕО) Смртни закани против Емилија Стерјова, градоначалник во Мелбурн
Scroll To Top