ДУИ: Немаме договор за влада ни со ВМРО ни со СДСМ, не стоиме зад објавите во медиумите

ДУИ: Немаме договор за влада ни со ВМРО ни со СДСМ, не стоиме зад објавите во медиумите

Откако прво велеше дека нема коментар за написите дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, Бујар Османи за ТВ 21 ги демантира ваквите информации, уверувајќи дека ДУИ не е изворот од каде тие потекнуваат.

СДСМ тврди дека обезбедиле мнозинство, Заев го чека мандатот од Пендаровски

СДСМ тврди дека обезбедиле мнозинство, Заев го чека мандатот од Пендаровски

Имаме обезбедено мнозинство за составување влада, велат од СДСМ откако Лајм и неколку други медиуми на албански јазик објавија дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ се пред договор за формирање на нова влада со премиер-Албанец.

Експлозијата во Бејрут го одложи изрекувањето на пресудата на терористите од Хезболах

Експлозијата во Бејрут го одложи изрекувањето на пресудата на терористите од Хезболах

Судот формиран од страна на Обединетите нации ја одложи казната за четворицата членови на екстремистичката група Хезболах.

Филипче со оптимистички пораки: Се намалува бројот на починати лица, расте бројот на оздравени

Филипче со оптимистички пораки: Се намалува бројот на починати лица, расте бројот на оздравени

Преносливоста на вирусот во изминатиот месец е многу мала, што е позитивен знак за состојбата во земјава, смета министерот за здравство, Венко Филипче.

„Ова е како воена зона, катастрофа за Бејрут и Либан“, изјави градоначалникот на Бејрут

„Ова е како воена зона, катастрофа за Бејрут и Либан“, изјави градоначалникот на Бејрут

Либанските спасувачки екипи копаа низ урнатините во потрагата по преживеани во огромната експлозија што вчера го потресе главнот град Бејрут, во која досега загинаа 100 луѓе, 4.000 се повредени, а властите очекуваат бројката да расте.лица, е предизвикана о

Градоначалникот на Кајахога Фолс во Охајо, Дон Валтерс го прогласи 2-ри Август за ден на Македонската Република во овој град

Градоначалникот на Кајахога Фолс во Охајо, Дон Валтерс го прогласи 2-ри Август за ден на Македонската Република во овој град

Градот Кајахога Фолд близу Акрон во Охајо го прогрласи Илинден за ден на Македонската Република во овој град.

Полицијата не успеа, сега војската ќе ги става во ред самоизолираните во Aвстралиската држава Викторија

Полицијата не успеа, сега војската ќе ги става во ред самоизолираните во Aвстралиската држава Викторија

Австралиската држава Викторија соопшти дека ќе ја ангажира војската за да проверува дали луѓето ги почитуваат пропишаните мерки за самоизолација заради ковид -19.

  • ДУИ: Немаме договор за влада ни со ВМРО ни со СДСМ, не стоиме зад објавите во медиумите
  • СДСМ тврди дека обезбедиле мнозинство, Заев го чека мандатот од Пендаровски
  • Експлозијата во Бејрут го одложи изрекувањето на пресудата на терористите од Хезболах
  • Филипче со оптимистички пораки: Се намалува бројот на починати лица, расте бројот на оздравени
  • „Ова е како воена зона, катастрофа за Бејрут и Либан“, изјави градоначалникот на Бејрут
  • Градоначалникот на Кајахога Фолс во Охајо, Дон Валтерс го прогласи 2-ри Август за ден на Македонската Република во овој град
  • Полицијата не успеа, сега војската ќе ги става во ред самоизолираните во Aвстралиската држава Викторија
Scroll To Top