Се прославува Денот на македонската револуционерна борба

Се прославува Денот на македонската револуционерна борба

Во Република Македонија денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба.

ВМРО-ДПМНЕ: Ја честитаме новата криминална коалиција Заев-Вице-Мијалков

ВМРО-ДПМНЕ: Ја честитаме новата криминална коалиција Заев-Вице-Мијалков

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски по завршувањето на Централниот комитет рече дека ВМРО-ДПМНЕ расчистило со хипотеките од минатото.

Миленко Неделковски заработи кривична пријава поради загрозување на сигурноста на премиерот

Миленко Неделковски заработи кривична пријава поради загрозување на сигурноста на премиерот

Сомнение за сторено кривично дело по чл.144 „Загрозување на сигурност“ и по чл.394-г „Ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“ од Кривичниот законик на Република Македонија.

Оваа недела сите патишта водат на Македонскиот Фестивал на храна во Футскрај, Мелбурн

Оваа недела сите патишта водат на Македонскиот Фестивал на храна во Футскрај, Мелбурн

Почнувајќи од Williamstown 2012 година Македонскиот фестивал на храната, прерасна во еден од десетте најпопуларни фестивали во Викторија.

Трамп: За последиците по Саудиска Арабија по средбата со принцот

Трамп: За последиците по Саудиска Арабија по средбата со принцот

Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека наскоро ќе разговара со саудискиот принц Мухамед бин Салман за тоа дали Саудиска Арабија ќе сноси последици поради убиството на новинарот Џамал Кашоги.

Палмер денеска во Скопје, за Преспанскиот договор на средби со Заев и Димитров

Палмер денеска во Скопје, за Преспанскиот договор на средби со Заев и Димитров

Метју Палмер, зменик-помошникот државен секретар на САД, денеска ќе ја посети Македонија за да разговара за американската поддршка за Договорот од Преспа меѓу Македонија и Грција.

  • Австралискиот премиер упати „национално извинување кон децата жртви на сексуално насилство“
  • Се прославува Денот на македонската револуционерна борба
  • ВМРО-ДПМНЕ: Ја честитаме новата криминална коалиција Заев-Вице-Мијалков
  • Миленко Неделковски заработи кривична пријава поради загрозување на сигурноста на премиерот
  • Оваа недела сите патишта водат на Македонскиот Фестивал на храна во Футскрај, Мелбурн
  • Трамп: За последиците по Саудиска Арабија по средбата со принцот
  • Палмер денеска во Скопје, за Преспанскиот договор на средби со Заев и Димитров
Scroll To Top