Трамп најави можна интервенција во случајот со директоката на „Хуавеј“

Трамп најави можна интервенција во случајот со директоката на „Хуавеј“

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека би можел да интервенира во случајот со директорката на кинеската телекомуникациска компанија „Хуавеј“, Менг Ванжу, која беше уапсена во Канада.

Димитров на средби со француски пратеници во Париз

Димитров на средби со француски пратеници во Париз

Министерот за надворешни работи на Република Македонија ја продолжува работната посета на Париз.

Фотката со Груевски од Будимпешта е од дописникот на Гардијан

Фотката со Груевски од Будимпешта е од дописникот на Гардијан

„Те фатив! Избеганиот бивш македонски премиер Никола Груевски забележан во Будимпешта“, напишал дописникот на Гардијан од Унгарија Ден Нолан на Твитер

(ФОТО) Груевски ужива во слободата во Будимпешта

(ФОТО) Груевски ужива во слободата во Будимпешта

Поранешниот премиер, а сегашен азилант во Унгарија, Никола Груевски, ужива во слободата во Будимпешта.

Села - Некои партиски лидери најверојатно знаеле што ќе се случува на 27 април

Села - Некои партиски лидери најверојатно знаеле што ќе се случува на 27 април

Одредени претседатели на политички партии најверојатно знаеле што ќе се случува во Собранието на 27 април, 2017 и затоа не беа присутни, рече пратеникот Зијадин Села.

(ВИДЕО) Трамп во остра расправа со демократите во Овалната канцеларија

(ВИДЕО) Трамп во остра расправа со демократите во Овалната канцеларија

Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека ќе ја блокира работата на федералната влада ако и понатаму остане спорно финансирањето на изградбата на ѕидот на границата со Мексико.

Туск: Во четврток самит на ЕУ за брегзит, нови преговори нема

Туск: Во четврток самит на ЕУ за брегзит, нови преговори нема

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск вчера изјави дека за во четвртокот на првиот ден од самитот на ЕУ во Брисел, ќе биде разгледана состојбата околу брегзит.

  • Трамп најави можна интервенција во случајот со директоката на „Хуавеј“
  • Димитров на средби со француски пратеници во Париз
  • Фотката со Груевски од Будимпешта е од дописникот на Гардијан
  • (ФОТО) Груевски ужива во слободата во Будимпешта
  • Села - Некои партиски лидери најверојатно знаеле што ќе се случува на 27 април
  • (ВИДЕО) Трамп во остра расправа со демократите во Овалната канцеларија
  • Туск: Во четврток самит на ЕУ за брегзит, нови преговори нема
Scroll To Top