Грција утре ќе ги извести ЕУ и НАТО дека Македонија може да продолжи со интеграциите

Грција утре ќе ги извести ЕУ и НАТО дека Македонија може да продолжи со интеграциите

Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас ги подготвува писмата до ЕУ и НАТО

Италија предложи план за мигрантите што може да ја спаси Меркел

Италија предложи план за мигрантите што може да ја спаси Меркел

Новата популистичка влада на Италија на мини самитот во Брисел денеска побара од ЕУ да го промени својот систем за справување со мигрантите, поради кој имаше големи поделби во блокот околу миграционата политика и создаде притисок врз германската канцеларка

Франција до последен миг ќе тактизира дали ќе ја блокира Македонија кон ЕУ и НАТО

Франција до последен миг ќе тактизира дали ќе ја блокира Македонија кон ЕУ и НАТО

Инаку, Франција остана најтврдо на ставот против брзо проширување на ЕУ, откако другите држави од оваа група ја поддржаа интеграцијата на Македонија по договорот за името со Грција.

ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува полицијата дека не презема ништо за синоќешниот инцидент

ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува полицијата дека не презема ништо за синоќешниот инцидент

Влезот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ утринава беше исчистен. Но, на страничните ѕидови сеуште стојат траги од црвена и жолта боја.

САД испрати мртовечки ковчези на границата меѓу двете Кореи

САД испрати мртовечки ковчези на границата меѓу двете Кореи

САД испрати мртовечки ковчези на границата меѓу двете Кореи. Како што соопшти американската војска, 100 дрвени ковчези се испратени на границата, за да се преземат останките на американските војници, кои се водат како исчезнати од Корејската војна.

Чижов: Русија не е против ширењето на ЕУ, но ширењето на НАТО е „нешто друго“

Чижов: Русија не е против ширењето на ЕУ, но ширењето на НАТО е „нешто друго“

Спутник Србија денеска го објави коментарот на постојаниот претставник на Русија во ЕУ, Владимир Чижов во кој тој ги објаснува негативните последици од можното зачленување на Македонија во НАТО.

Заев: Верувам во успех на референдумот

Заев: Верувам во успех на референдумот

Патриотска должност е на секој политичар, посебно на секој премиер, да се грижи за интересите на граѓаните кои му ја дале довербата и за интересите на државата.

  • Грција утре ќе ги извести ЕУ и НАТО дека Македонија може да продолжи со интеграциите
  • Италија предложи план за мигрантите што може да ја спаси Меркел
  • Франција до последен миг ќе тактизира дали ќе ја блокира Македонија кон ЕУ и НАТО
  • ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува полицијата дека не презема ништо за синоќешниот инцидент
  • САД испрати мртовечки ковчези на границата меѓу двете Кореи
  • Чижов: Русија не е против ширењето на ЕУ, но ширењето на НАТО е „нешто друго“
  • Заев: Верувам во успех на референдумот
Scroll To Top