Трамп го потпиша законот за буџет, трошоците за војската најголеми во историјата

Трамп го потпиша законот за буџет, трошоците за војската најголеми во историјата

Тој тоа го стори само неколку часа откако рече дека размислува за вето на предлогот на тој закон.

(ФОТО) Македонец од Сиднеј сам протестираше пред МНР

(ФОТО) Македонец од Сиднеј сам протестираше пред МНР

Македонец репително застана пред МНР.

Голем концерт на Марјан Коцев во Скопје

Голем концерт на Марјан Коцев во Скопје

Концертот ќе се одржи во Македонската Опера и Балет со почеток во 20:00 часот.

Грчките медиуми изненадени од тврдите ставови на македонската страна

Грчките медиуми изненадени од тврдите ставови на македонската страна

Спорот со името и посетата на Никос Коѕијас на Македонија и денеска е главна тема во грчките медиуми.

Бачев: Албанците во Македонија се 14 отсто, во Влада се над половина од вработените

Бачев: Албанците во Македонија се 14 отсто, во Влада се над половина од вработените

Претседателот на Единствена Македонија, Јанко Бачев денеска на прес-конференција изјави дека бројот на Албанците во Македонија е 14 отсто, но за потребите на прес-конференцијата ја користеше официјалната бројка од 25,17 отсто.

  • Трамп го потпиша законот за буџет, трошоците за војската најголеми во историјата
  • ВМРО-ДПМНЕ: На статистиката на СДСМ и се кратки нозете
  • АПЕЛ ЗА ПОМОШ: На Македонски студент во Сиднеј му е потребна помош
  • (ФОТО) Македонец од Сиднеј сам протестираше пред МНР
  • Голем концерт на Марјан Коцев во Скопје
  • Грчките медиуми изненадени од тврдите ставови на македонската страна
  • Бачев: Албанците во Македонија се 14 отсто, во Влада се над половина од вработените
Scroll To Top