Радев: Без решени меѓусоседски односи нема безрезервна поддршка за Македонија

Радев: Без решени меѓусоседски односи нема безрезервна поддршка за Македонија

Бугарскиот премиер е против безрезервна поддршка за Македонија.

Героски ја отвори аферата “Рекет 2”

Героски ја отвори аферата “Рекет 2”

Македонија пред нов скандал тежок 11,5 милиони евра.

Демократски сојуз за промена на изборниот модел

Демократски сојуз за промена на изборниот модел

Од партијата Демократски сојуз информираат дека подготвиле Предлог на Закон за промена на Изборниот законик со кој се предлага територијата на државата да биде една изборна единица.

Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева

Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева

Обвинителството за организиран криминал и корупција поднесе предлог да и се продолжи притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, потврдуваат за Телма од обвинителството.

(ВИДЕО) Мерцедес влета во кулата „Трамп“ во Њујорк

(ВИДЕО) Мерцедес влета во кулата „Трамп“ во Њујорк

Автомобил Мерцедес влета во „Трамп Плаза“ и предизвикал вистински хаос во холот во зградата на американскиот претседател.

Сите Викториски возачки дозволи ќе бидат прикачени на нова национална база на податоци

Сите Викториски возачки дозволи ќе бидат прикачени на нова национална база на податоци

Владата ветува дека деталите ќе бидат безбедни - но некои правни групи не се убедени.

  • Радев: Без решени меѓусоседски односи нема безрезервна поддршка за Македонија
  • Героски ја отвори аферата “Рекет 2”
  • ВМРО-ДПМНЕ: Дали парите од „Рекет“ можеби завршиле на Илинденска?
  • Демократски сојуз за промена на изборниот модел
  • Обвинителството бара продолжување на притворот за Јанева
  • (ВИДЕО) Мерцедес влета во кулата „Трамп“ во Њујорк
  • Сите Викториски возачки дозволи ќе бидат прикачени на нова национална база на податоци
Scroll To Top